21. kolo hádzanárskej extraligy mužov

01.03.2009 Celý región

HC Štart Nové Zámky - MHC Edymax Bardejov 36:30 (19:14)
Najviac gólov: Szapu 6, S. Mažár 5, Peťko, Szucs, Vadkerti a Lubušký po 4 - Bokol 10, Ščepák a Šramko po 4
sedemmetrové hody: 5/4 - 4/4
vylúčení: 4 - 3
rozhodovali: Čanda a Brunovský
500 divákov

Domáci už od začiatku produkovali rýchlu hru, v ktorej však bolo pomerne veľa nepresností a chýb. Tým umožnili hosťom udržiavať prijateľné skóre. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci boli aktívnejší, ale nepresnosťou v koncovke sa pripravili o výraznejšie víťazstvo.

MŠK Hlohovec - HK 47 Trnava 32:26 (17:9)
Najviac gólov: F. Zaťko 9/2, Pupík 8, Kasagranda 4 - Stachovič 6, Ruman 5/4, Kurka 4
sedemmetrové hody: 3/2 - 5/5
vylúčení: 6 - 6
ČK: Laho (Hlohovec) za 3 vylúčenia
rozhodovali: Dvorský, Sivák
400 divákov

MŠK HANT Považská Bystrica - IS Košice 37:25 (15:14)
MŠK HANT: Drápal, Kovačin – Firit 3, Maťaš 5, Frajkor, Vicena 4, Straka 6, Ďuriš 2, Adamčík 1, Korňan 3, Tůma 4, Žilinčík 1, Kozák J. 4, Kozák M. 4/4
IS Košice: Boháč, Dulina – Mazák 2, Jurko 1, Laczko, Štefanisko 4, Kolesár 3, Guzy 3, Pecha 1, Strapko 8/1, Šiška, Urban M. 1, Urban T. 1, Petraško 1
sedemmetrové hody: 4/4 - 2/1
vylúčení: 3 - 3
rozhodovali: Karlubík a Struhár
650 divákov

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola extraligy nad bratislavským ŠKP rozdielom 13 gólov 34:21.

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 34:21 (17:9)
Najviac gólov: Fuňak 9, Geci 6, Kozlov 4/3 - Slaninka 5, Volentics 5/1, Balogh 4
Rozhodovali: Frimmer, Gabriš
vylúčení: 4:6
ČK: Berner (ŠKP) za tri vylúčenia
sedemmetrové hody: 4/4 - 3/1
613 divákov

Tatran si zachoval punc nezdolanosti v slovenskej hádzanárskej extralige. Skoro celý prvý polčas dostali v domácom tíme priestor hráči druhej garnitúry, po výmene strán už poslal tréner Trtík na palubovku aj borcov zo "základu". Iba do 40. minúty hral Dudáš, po ošetrovaní bolestivo narazeného kolena už sledoval zápas iba z lavičky. Favorit nakoniec vyhral o trinásť gólov, no na strely do žrdí sa viac zviditeľnili policajti, ktorí mierili až sedemkrát do "dreva", kým domáci dvakrát.

1. Tatran Prešov 21 21 0 0 770:553 42
2. Košice 21 15 1 5 687:597 31
3. P. Bystrica 21 11 2 8 689:637 24
4. N. Zámky 21 12 0 9 643:670 24
5. Hlohovec 21 9 0 12 682:695 18
6. Bardejov 21 7 0 14 626:683 14
7. ŠKP BA 21 4 0 17 549:671 8
8. Trnava 21 3 1 17 594:734 7